Staniszkis krytykuje PiS: w tamtym czasie dokładnie się załamałam

Jadwiga Staniszkis nie wierzy, że Unormowanie i Praworządność przejmie samodzielne panowanie w Polsce. Gdy mówi w rozmowie spośród tygodnikiem “wSieci”, Jarosław Kaczyński najprawdopodobniej wygra wybory, niemniej jednak nie stworzy rządu. Znana socjolog nie szczędzi też gorzkich słów na sprawa polityki PiS. – Gdy czytałam wywiad z wiceprezesem PiS Adamem Lipińskim, słowo w słowo się załamałam – stwierdza Gdy podkreśla Staniszkis w rozmowie spośród tygodnikiem, z jej perspektywy w polityce nie chodzi o to, tak aby wygrać wybory, natomiast tak aby likwidować problemy. Dlatego sugeruje, że PiS, spośród pewnymi warunkami, powinno rozzuchwalić zniesienie progu ostrożnościowego. Faktycznie aczkolwiek się nie stało.
Znana socjolog wskazuje także, że PiS do tej pory nie przedstawiło projektu, “jak pchnąć pewne sprawy do przodu”. – Jak w “Gazecie Wyborczej” czytałam rozmowa spośród wiceprezesem PiS Adamem Lipińskim, słowo w słowo się załamałam. Nie chodzi na to samo o te koszmarne puszczanie oka, iż będzie “IV Port RP” (w domyśle zamiast IV Rzeczypospolitej), pomimo tego o generalne unikanie w ogólności, co mogłoby być sztandarem jakiejś zmiany – mówi w rozmowie z braćmi Karnowskimi.

Jako największy ambaras partii Kaczyńskiego, Staniszkis wskazuje “rezygnację ze sztandaru walki spośród korupcją”, której miara, zdaniem socjolog, jest “niewyobrażalna”. – W PiS słabnie wewnętrzna determinacja do walki spośród korupcją. Więc owo właściwie rezygnacja, zachwyt, że są patologie, z którymi nie da się zyskać – mówi.

Staniszkis krytycznie odnosi się oraz do działań Donalda Tuska. Jak mówi, ów gracz polityczny pod żadnym pozorem nie pył charyzmy, natomiast jego sukcesy wyborcze były spowodowane “zmęczeniem partią Kaczyńskiego”. Dodaje również, iż politycy PO zdają sobie sprawę, iż naczelny jest gwoli nich obciążeniem.

Czy poniżej tego PiS ma szansę na samodzielną większość? Zdaniem Staniszkis, nie. – Na razie całokształt zmierza do sytuacji, w której Kaczyński wygrywa wybory, przecież nie formuje rządu. Przede wszystkim, iż Tusk wprawnie nader silnie zaczął atakować PSL, na różnych polach. Celem jest zepchnięcie tego ugrupowania u dołu progu wyborczego, tak aby nie mogło wgramolić się w przyszłym Sejmie w koalicję z PiS – mówi.

Socjolog, która w przeszłości nie kryła sympatii owo partii Kaczyńskiego, tygodnikowi “wSieci” mówi również, że ówczesny prezes rady ministrów musi “przełamać siebie” zaś odciągnąć aż do partii ludzi, którzy odkąd niego odeszli. – Dzień dzisiejszy to stronnictwo zbyt wyjałowiona, brakuje osobowości, młodości oraz energii – mówi. Jak dodaje, powinno się ją odmłodzić a zdynamizować.

This entry was posted in Dirty Hippie Radio. Bookmark the permalink.

Comments are closed.

?>

Dirty Hippie Radio, LLC